úterý 9. června 2015

Deník stážistů - Den 8. - Průvodcovala jsem a neztratila se

Jak už název napovídá v úterý nás čekal nejen seminář, ale také průvodcování ve vedlejším městečku Finale Ligure.
 
Abych nepředbíhala začnu od začátku a to již klasicky seminářem, kdy si pro nás připravily téma Terka s Barčou a to konkrétně o posmrtném životě a nebudu vám lhát, téma to bylo fakt zajímavé. Je těžké říct, co je asi dál a z osobní zkušenosti se to jen tak nedozvíme, ale poslechnout si o tom něco víc, vyjádřit vlastní názor a slyšet názory ostatních rozhodně přispělo k tomu, že si o tom tématu někdy sama něco přečtu. (A nebo taky ne, protože na to zapomenu. :D)
Hned po semináři jsme dostaly pár minut na to, abychom se sbalily a nasedly do auta, přičemž jsme všichni vyrazili do vedlejšího, o něco většího než Pietra Ligure, městečka. Tam jsme zaparkovali, všichni se dohromady sešli a pan ředitel nás dovedl na místo, odkud jsem měla se Sárkou začít průvodcování.

Naše průvodcování spočívalo v tom, že jsme si prošli asi jednu jedinou uličku, jelikož hrady o kterých jsme mluvily, byly na kopcích a občas byly vidět právě z oné uličky a jedinou památkou, jež jsme si mohli prohlédnout z blízka byla Basilica da San Biago.
Úspěšně jsme odvykládaly veškerý připravený text, prohlídly jsi vnitřek basiliky a poté se vrátily k autu, kde jsme si konečně oddychly, jelikož jsme byly první (a zatím jediné), kdo měl za sebou jak téma, tak průvodcování a ten pocit byl skvělý.

A odpoledne? Hrdě hlásím, že se nás pár sebralo a šly jsme si zaběhat okolo pláže a moře, přičemž jsme 3 kilometry tak nějak uběhly a zbylé 3 kilometry zpátky jsme se prošly, užily si výhled a dost se nasmály. Trochu míň hrdě oznamuji, že běhat jsme byly jen jednou, ale pak jsme si našly jiný druh zábavy, o kterém se určitě ještě zmíním. :)

A co Vy? Taky si na dovolené prohlížíte i vedlejší městečka/vesničky, anebo jste jen v tom svém?

Žádné komentáře:

Okomentovat